انواع والت بیت کوین

انواع والت بیت کوین چیست؟ انواع کیف پول ارز های دیجیتال کدامند؟ بیت کوین را کجا نگهداری کنم؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع کیف‌ پول‌های رمزارزی بپردازیم و به زبانی ساده شما را برای انتخاب والت مناسب راهنمایی کنیم. با ماخ‌هش همراه باشید.

والت رمزارزی چیست؟


کیف‌پول یا همان والت رمزارزی برای ذخیره و نگهداری رمزارزهایی چون بیت‌کوین، اتریوم و ... استفاده می‌شود؛ به عبارتی، کیف‌پول‌ها عملکردی شبیه حساب بانکی شما دارند. والت‌های رمزارزی علاوه بر نگهداری رمزارزها، امکان ارسال و دریافت آن‌ها را نیز به شما می‌دهند. 

 


انواع والت‌ها


در نمودار زیر می‌توانید دسته بندی کلی انواع والت‌های رمزارزی را مشاهده کنید. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، والت‌ها به دو دسته‌ی کلی داغ (Hot) و سرد (Cold) تقسیم می‌شوند. علت این نامگذاری به اتصال یا عدم اتصال آن‌ها به اینترنت مربوط می‌شود. والت‌های داغ به اینترنت متصل می‌شوند اما برای والت‌های سرد لزومی برای اتصال به اینترنت وجود ندارد و همین امر موجب امنیت بالای والت‌های سرد می‌شود. 

 دقت کنید که والت‌های موبایل و دسکتاپ هم به شرطی که اتصالی به اینترنت نداشته باشند می‌توانند جزو والت‌های سرد قرار بگیرند. 

همان‌طور که اشاره کردیم، والت‌های سرد از امنیت بالاتری برخوردار هستند؛ اما این بدان معنا نیست که والت‌های داغ امن نیستند. پیش از انتخاب هر والت می‌بایست نکات امنیتی و راهکارهایی که هر والت برای محافظت از دارایی شما دارد را در وب‌سایت هر یک مطالعه کنید.
به طور کلی والت‌های سرد بهترین گزینه برای سرمایه‌های بالا هستند و والت‌های داغ برای سرمایه‌های متوسط و پایین و نیز کارهای روزانه عملکرد بهتری دارند. 

کلید خصوصی و کلید عمومی


هنگامی که شما آغاز به استفاده از والت‌های رمزارزی می‌کنید، یک کلید عمومی (Public Key) و یک کلید خصوصی (Private Key) برای ارسال و دریافت رمزارزها به شما داده می‌شود. 
 

دقت کنید که به هیچ عنوان نباید کلید خصوصی‌تان را برای کسی بفرستید و آن را در جایی مطمئن نزد خود نگه دارید تا در صورت نیاز به بازیابی والت‌تان از آن استفاده کنید. همان گونه که از اسم کلید خصوصی مشخص است، این کلید مجوز ورود شما به دارایی‌تان است. کلید خصوصی در بر دارنده‌ی ۵۱ کاراکتر ترکیبی (حروف الفبا و اعداد) است و همین مورد سبب می‌شود که حدس زدن آن برای هکرها تقریبا غیرممکن شود. بعبارتی، کلید خصوصی شکل پیچیده‌ای از رمزنگاری است که به کاربران امکان دسترسی به دیجیتال‌شان را می‌دهد. 
کلید عمومی نیز آدرس مکانی است که رمزارز شما از آن برداشته یا به آن واریز می‌شود و فرستادن آن برای دیگران مانعی ندارد. 


کلید واژه ها :

بیت کوین بلاک چین اهمیت استخراج استخراج بیت کوین کلود ماینینگ استخراج ابری اجاره هش ریت هشینگ ماینر ماینینگ ارزدیجیتال درآمد دلاری سود دلاری


مطالب مرتبط :

15 دقیقه درباره استخراج بیت کوین
یک فارم استخراج بیت کوین دیگر هم در آمریکا تاسیس می‌شود!
15 دقیقه تا فهمیدن همه‌چیز درباره بیت کوین
همه چیز درباره فناوری بلاکچین
انواع والت بیت کوین


Mhadi55 ( 1400-05-30 11:21:00 ) : Hi

Mhadi55 ( 1400-05-30 11:18:34 ) : Hi

علی ( 1399-05-15 18:57:29 ) : سلام

( 1399-05-15 18:56:27 ) :

( 1399-05-15 18:55:15 ) :